Naše realizace: Rodinný dům Osek, Plzeňský kraj

 • Panely

  22x AXITEC ENERGY 450 Wp - 9,9 kWp

 • Střídač

  SOLAX 10.0-D G4

 • Baterie

  2x Triple Power T58 - 11,6 kWh

 • Výše dotace

  245 000 Kč

 • Spotřeba tepla

  9,2 MWh

 • Energetická náročnost

  kategorie C - Úsporná

O projektu

Zákazník v Oseku v Plzeňském kraji poptával velkou FVE do 10 kWp s možností pozdějšího rozšíření, včetně baterií. Rozhodl se také pro instalaci wallboxu (nabíjecí stanice). Původní představa byla umístit fotovoltaické panely na západní část střechy vícegeneračního rodinného domu.

Naše řešení

Navrhli jsme umístění panelů na východní i západní stranu střechy: zjistili jsme, že obyvatelé domu často pracují z domova a odebírají tedy více energie i přes den. Zákazníkovi jsme doporučili a nastavili ohřev vody v zásobníku z FVE. Při nedostatečné teplotě vody v zásobníku se pro ohřev využívá elektřina. Vysvětlili jsme, jak využívat vyrobenou elektřinu co nejefektivněji, jak využívat spotřebiče v domácnosti, v jakých časech ideálně zapínat pračku a myčku a podobně. Instalace proběhla podle plánu a vše funguje spolehlivě.

Jaké výsledky a benefity klient získal?

Po instalaci solárních panelů na střechu došlo ke snížení nákladů na elektřinu o více než 70 %. Investice do solárních panelů se tak pro majitele stala výhodným rozhodnutím. Do budoucna rodina plánuje využít komunitní sdílení elektřiny a společně s rodiči tak spotřebovat veškerou vyrobenou elektřinu z FVE.

Vyjádření klienta

Na spolupráci s Evonaqo si cením, že to není jen parta montážníků bez názoru. Sami přišli s nápadem osadit solárními panely i východní stranu naší střechy, což byl vzhledem k našemu častému odběru elektřiny přes den geniální nápad! K fotovoltaice jsme rovnou objednali i nabíjecí stanici pro auta. Samotná instalace proběhla profesionálně, hladce a v termínu, což dnes vůbec není samozřejmost. Technici nám pak ještě dva týdny pomáhali doladit FVE k naší úplné spokojenosti.

Kontakt

+420 800 333 335
info@evonaqo.cz

EVONAQO s.r.o.
IČO: 14434083, jsme plátci DPH.
Sokolská 60, 120 00 Praha 2

Facebook logo
Instagram logo
Linkedin logo

  Nechte nám zde svůj kontakt, ozveme se.
  Rádi vám sestavíme nabídku na míru nebo zodpovíme vaše dotazy.

  Partneři

  Solární asociace
  Ptáček
  De Dietrich
  Solax Power
  GBC

   Nechte nám zde svůj kontakt, ozveme se.
   Rádi vám sestavíme nabídku na míru nebo zodpovíme vaše dotazy.